Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Новини

Дата: 18 вересня 2023 о 14:54, Оновлено 8 січня о 14:22
Автор: Сердюк О. О.

БЕЗПЕЧНІ КАНІКУЛИ

           З метою посилення контролю за збереженням життя й здоров’я учнів, попередження надзвичайних ситуацій у закладі освіти психологічною службою гімназії було проведено  ряд онлайн просвітницько-профілактичних заходів  на тему «Правила поведінки на зимових канікулах», а саме:

1)  з питань дій у разі оголошення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації у тому числі сигналу «Повітряна тривога», дотримання правил пожежної безпеки, техногенної безпеки та безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково-кишкових захворювань, дотримання правил гігієни у період поширення епідемічних захворювань, поводження в громадських місцях з незнайомими людьми та підозрілими предметами, при користуванні громадським транспортом, безпечне перебування біля річок та водоймищ, що вкриті кригою, при використанні піротехніки тощо);

2)  роз’яснювальна робота серед здобувачів освіти щодо правил поведінки в умовах низьких температур, попередження випадків переохолодження та обморожень, порядку надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок нещасних випадків, а також безумовного дотримання обмежень задля запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

З метою попередження проявів жорстокості та насилля кожного року в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Актуальність проблеми полягає у тому, що одним із показників духовного розвитку та соціальної зрілості суспільства є ставлення до дітей. Ця акція підтримується міжнародною спільнотою з 1991 року. Вона охоплює наступні важливі дати: 25 листопада ‒ Міжнародний день боротьби із насильством щодо жінок, 1 грудня ‒ Всесвітній день боротьби зі СНІДом, 2 грудня ‒ Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня ‒ Міжнародний день людей з обмеженими можливостями, 5 грудня ‒ Міжнародний день волонтера, 6 грудня ‒ вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі, 9 грудня ‒ Міжнародний день боротьби з корупцією, 10 грудня ‒ Міжнародний день прав людини.

Упродовж усього періоду Акції в Білопільській гімназії №5 Білопільської міської ради Сумського району Сумської області відбулося чимало заходів, спрямованих на запобігання та протидію насильству.

ІНФОРМАЦІЯ  

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті

План "Тиждень психології"

Психологічна підтримка дітей в умовах військових дій

Освітній процес у воєнний час - надскладний період, коли всі його учасники, перебуваючи у постійному емоційному напруженні, мають пристосовуватися до нових обставин, що потребує деякого часу для адаптації для стабілізації психологічного стану. Особливої уваги в цей період потребують діти, яким складніше відновлювати внутрішню рівновагу та поповнювати ресурси. І чим складніше обставини, тим більше слід потурбуватися про психологічне відновлення дитини.

Психологічна служба гімназії проводить заходи, які направлені на збереження психічного здоров’я здобувачів освіти: знаходження ресурсів, відновлення їх позитивного емоційного стану, пошук радості від спілкування з друзями, творчої діяльності, спільної гри з однолітками.

ПРОДОВЖУЄМО ЗДІЙСНЮВАТИ ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ!

ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЩОРІЧНОЇ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

     Кожного року в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

    Актуальність проблеми полягає у тому, що одним із показників духовного розвитку та соціальної зрілості суспільства є ставлення до дітей. Ця акція підтримується міжнародною спільнотою з 1991 року. Вона охоплює наступні важливі дати:

25 листопада ‒ Міжнародний день боротьби із насильством щодо жінок,

1 грудня ‒ Всесвітній день боротьби зі СНІДом,

2 грудня ‒ Міжнародний день боротьби з рабством,

3 грудня ‒ Міжнародний день людей з обмеженими можливостями,

5 грудня ‒ Міжнародний день волонтера,

6 грудня ‒ вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі,

9 грудня ‒ Міжнародний день боротьби з корупцією,

10 грудня ‒ Міжнародний день прав людини. 

         З метою привернення уваги здобувачів освіти до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, щорічно у закладі освіти Психологічною службою Білопільській гімназії проводяться різноманітні заходи у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».  

     Згідно розробленого плану, на цей період, в закладі освіти були проведені відповідні заходи.

          Метою проведених заходів стало спонукання здобувачів освіти до аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей та виховання в них людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов'язків, а також шанобливе ставлення до людей (дітей) з інвалідністю, хворих на ВІЛ.

План заходів Білопільської гімназії № 5 Білопільської міської ради Сумського району Сумської області щодо проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

___________

Тиждень толерантності

Міжнародний день толерантності, проголошений 16 листопада 1995 року державами – членами ЮНЕСКО, вкотре нагадує усім нам про те, що насильство, тероризм, етнічне та релігійне переслідування – це явища, яким не має бути місця у житті людей.    

Відповідно до плану роботи закладу освіти на 2023/2024 навчальний рік з 13 по 17 листопада 2023 року в закладі   пройшов Тиждень толерантності.

Впродовж Тижня робота психологічної служби була спрямована на формування в здобувачів освіти принципів терпимості, доброзичливості, взаємної поваги, почуття доброти, чуйності, милосердя, гуманності та мирного співіснування. Проведені заходи дали можливість школярам ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ. 

 

План заходів психологічної служби Білопільської гімназії № 5 Білопільської міської ради Сумського району Сумської області до Тижня толерантності

_________________________________________________ 

Проєкт "Завжди поруч"

Для того, щоб забезпечити сприятливі умови для розвитку та зміцнення життєстійкості школярів необхідно мати достатній рівень життєстійкості освітян. Коли вчителі мають досвід конструктивного долання труднощів, відповідальності та мають активну життєву позицію в них більше шансів надати необхідну підтримку учню під час освітнього процесу.

На ранковій зустрічі з педагогами були розглянуті дієві техніки підвищення життєстійкості до переживання наслідків стресу, пошук i актуалізація особистісного ресурсу в стресових ситуаціях.

________________________________________________________________

Реалізуємо регіональний проєкт «Завжди поруч»

З метою психологічної підтримки учасників освітнього процесу в рамках реалізації регіонального проєкту «Завжди поруч» практична психологиня Білопільської гімназії №5 Сердюк Оксана Олександрівна провела онлайн-зустріч для педагогів гімназії. Разом з фахівчинею психологічної служби  учасники розглянули питання «Обізнаність педагога з питань суїцидальної поведінки підлітків». У рамках проєкту передбачається проведення щотижневих зустрічей практичного психолога з педагогічними працівниками закладу освіти з метою підвищення їх ментального здоров’я та формування навичок кризової взаємодії з дітьми в умовах травматичних ситуацій.

__________________________________________________________________

18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який започатковано ще у 2007 році Європейським парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Цей день має на меті привернути увагу до тяжкого становища мільйонів чоловіків, жінок і дітей, які стали жертвами торгівлі людьми, а також спонукати людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, зокрема сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.

Проблема торгівлі людьми не може бути розв’язана на рівні однієї країни: нові виклики та загрози вимагають консолідації як зусиль інституцій на державному рівні та міжнародної спільноти, так і зусиль кожного з нас.

Наразі проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення рф на територію суверенної незалежної держави України. Наша держава зіткнулася із катастрофічними гуманітарними і соціальними наслідками (сексуальне насильство з боку військ рф, торгівля людьми, примусове вивезення мирних жителів до рф тощо). Жінки та діти, які змушені покинути Україну, також стикаються з ризиками торгівлі людьми.

Важливо! Якщо вам відомо про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації, або ви потерпіли від цього злочину, звертайтеся за такими номерами:

102 – поліція

1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

527 – Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів

112 – служба екстреної допомоги в ЄС

0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги

0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації

0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 Національна дитяча гаряча лінія

1545 (обрати цифру 3) – Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті

Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні!

Психологічна служба гімназії пропонує переглянути відеоролик, створений Мінсоцполітики у співпраці з проектом «Супровід урядових реформ в України» (SURGe), який має на меті привернути увагу громадян України до існуючої проблеми торгівлі людьми, основних її ознак,  методів реагування та отримання допомоги у разі потрапляння у таку ситуацію.

__________________________________________________________________________________________________

Про проведення заходів до Всесвітнього дня психічного здоров’я

День психічного здоров’я або ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини та підтримки людей з подібними захворюваннями.

Вагомого значення набуває забезпечення якісного освітнього процесу та створення психологічно комфортного освітнього простору.

Одним із важливих пріоритетів у діяльності закладів освіти залишається забезпечення психологічної стійкості здобувачів освіти. Ментальне здоров’я є важливою складовою психофізичного розвитку здобувачів освіти, що поєднує здоровий дух, гарне фізичне самопочуття та психіку людини із соціальним складником.

З метою підвищення рівня обізнаності щодо проблем психічного здоров’я в Білопільській гімназії №5 Білопільської міської ради Сумського району Сумської області психологічною службою проведені просвітницько-профілактичні заходи з учасниками освітнього процесу:

  • виступ на батьківських зборах «Рекомендації для батьків з профілактики суїцидальної поведінки дітей та підлітків";
  • Ранкова зустріч з педагогами в рамках проєкту «Завжди поруч» «Що потрібно знати про депресію. Способи профілактики»;
  • урок ментального здоров’я «Ти як? Повертаємось до школи!» 2-4 класи;
  • урок ментального здоров’я «Ти як? Повертаємось до школи!» 5-9 класи. _____________________________________________________________

Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

З 25 вересня по 01 жовтня в нашій державі стартував Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.

У рамках Тижня у Білопільській гімназії №5 Білопільської міської ради Сумського району Сумської області були проведені заходи щодо захисту інтересів дітей та протидії насильству.

Протягом тижня, психологічною службою закладу, проведені наступні тематичні заходи щодо протидії булінгу серед здобувачів освіти:

· дискусія з переглядом відеоролика «Обережно! Кібербулінг!»;

· круглий стіл (онлайн) «Що робити коли тебе ображають?»;

· інтерактивне заняття «Профілактика булінгу в учнівському середовищі»;

· антибулінговий урок «Не цькуй!»;

· заняття «В злагоді з собою та іншими».

«Життя – це безцінний дар, який дається людині при народженні і те, як людина розпорядиться ним, залежить від неї самої»

Сократ

Одним з основних завдань психологічної служби закладу освіти є профілактика суїцидальної поведінки. До Всесвітного дня запобігання самогубствам проведені інтерактивні заняття, години спілкування, психодіагностика, бесіди зі здобувачами освіти, педагогами які здійснювалися в таких формах роботи:

  • зняття психологічної напруги в психотравмуючій ситуації;
  • зменшення емоційної залежності;
  • формування компенсаторних механізмів поведінки;
  • формування адекватного ставлення до життя та смерті.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.